1. Road trip po bezdrożach SEO

Budowanie strony o naszym road trip to było ciekawe i zupełnie nowe doświadczenie.

Jako, że za czasów studenckich na polibudzie zdarzało mi się programować, to nauka budowania storn w WordPress była dla mnie dosyć prosta. Oczywiście, potrzeba jeszcze wiele czasu żeby używać odpowiednich wtyczek, nie przeładowywać kodu strony stylami i dodatkami.

Samo przygotiowywanie zdjęć do galerii, wrzucanie na serwer jako drag-and-drop z Iclouda to była łatwizna. Optymalizacja zdjęć ? PRosże bardzo – wtyczka Smash i pozałatwiane. Wszystko intuicyjne, automatyczne.

Potem nadszedł czas na tuning strony. Optymalizacja pod basic SEOI. I tutaj przychodzi z pomocą darmowa wtyczka Rank Math . Dzięki niej mogłem strona po stornie poprawiać ich prawidłową budowę, użyciegownych , fraz, linków, treści vs obrazi itd. Naprawdę polecam i daje dobre rezultaty.

To było mozolne zajęcie, ale nadal proste.

Schody zaczęły się potem. ..

Zgłębianie tajników SEO i wpływu realne naturalne wyniki wyszukiwania na google. To jednak jest różnica czy na oczekiwane przez nas frazy strona pojawi się w pierwszych 20 wynikach czy może dopiero na pozycji 100+, co de facto oznacza jej nieistnienie.

Zatem szukam informacji, czytam blogi, robię audyty SEO on-line przy pomocy darmowych narzędzi (lub częściej wersji trial). Takie porady są mniej lub bardziej pomocne, zależy od witryny. Ale warto szukać coraz to nowych stron audytujacych.

road trip
Czasem warto porównać to do innych stron kto®e są wysoko w SEO na „nasze” frazy


Audyty pozwoliły poprawić błędy, dodać alt i pokazały jak ważną kwestią są dobre backlinki na stronę.T To jeden z ważniejszych kryteriów jakim Google posługuje się się pozycjonując naszą stronę. Im dłużej zgłębiam te kwestie, tym bardziej rozumiem ile jeszcze pracy mnie czeka przy stronie. Właśnie w obszarze pozyskiwania wartościowych back linków – takich do follow 🙂

Drugim znanym mi już wcześniej filarem dobrego SEO to unikalny kontent. O to akurat w przypadku osobistej relacji nietrudno :).

Natomiast można by uleć pokusie zreplikowania tej treści tworząc inne darmowe strony i linkując jedna do drugiej, tworząc tym samym siatkę back linków. Ale ! Nic bardziej mylnego. Algorytmy Google szybko by to wykryły i … obniżyły nasz ranking SEO. Dlatego, trzeba się bardziej postarać.

Tak więc, mam przed sobą bardzo długi etap nauki na tym informatycznym road trip. Czeka mnie naprawdę sporo lektury i eksperymentowania. No i … nauki handlu linkami z innymi początkującymi blogerami 🙂

12 Replies to “1. Road trip po bezdrożach SEO”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.